Żywotność

Dlaczego nasze instalacje są lepsze od konkurencji? » Żywotność

W całej instalacji Enphase przepływa jedynie ok 48V DC, co oznacza, że zarówno inwertery, panele oraz wszystkie przewody i złącza nie są obciążone i mimo, iż pracują na swoich maksymalnych obrotach nie są degradowane prądem stałym z paneli sąsiadujących tak jak ma to miejsce w systemach łączonych szeregowo z inwerterem centralnym (tu prąd stały osiąga 600v DC w szeregu i ponad 1000v w inwerterze centralnym). Tym samym żywotność instalacji niskonapięciowej Enphase wzrasta i wydajność w czasie jest wielokrotnie lepsza niż klasycznej fotowoltaiki. 

 

Dodatkowo, dobór paneli fotowoltaicznych do mocy wyjściowej inwerterów Enphase, jest zazwyczaj przewymiarowany o około 50% (zgodnie z zaleceniami producenta) co sprawia że nawet starzejący się panel tracący moc z czasem nie ma wpływu na uzyski roczne całego systemu. Można przyjąć że jeśli panel w układzie niskonapięciowym będzie tracił ok 0.3% rocznie, to aby uzyski roczne instalacji zaczęły spadać, musi minąć około 150lat! W przypadku instalacji wysokonapięciowej z inwerterem centralnym, przyjmuje się, że w pierwszym roku spadek wydajności systemu wynosi od 3 do 5% , a to dopiero pierwszy rok...

 

System Enphase zaprojektowany jest na długowieczność i całkowitą bezobsługowość. Z założenia po 40 latach powinien produkować tyle samo prądu co w pierwszym roku kiedy został zainstalowany. 

 

Instalacje wysokonapięciowe z inwerterem centralnym, oparte na komponentach najwyższej jakości (Fronius , SMA , LG) po około 10-12 latach bezserwisowego użytkowania są najczęściej demontowane, takie są doświadczenia naszych zachodnich sąsiadów.

phone_in_talk